wrz 8, 2017

Posted by in stickery, zdjęcia | Możliwość komentowania stickery etykiety – wymiana zaworu napełniającego w stelażu została wyłączona

stickery etykiety – wymiana zaworu napełniającego w stelażu

W dzisiejszym poście postaram się przedstawić sposób na szybką i tanią wymianę zaworu napełniającego w stelażu, na tani zamiennik, stickery, etykiety produktu poniżej. Oryginalny zawór kosztuje w sklepie stacjonarnym nawet 170 zł, a korzystając z dobrej jakości zamiennika za ok. 30 zł i wężyka do spłuczki 3/8″ x 3/8″ 30 cm długości można się zamknąć kwotą 40 zł. Na zdjęciach przedstawiłem produkt Grohe ale sądzę, że tą instrukcję można też zastosować do stelaży innych firm.

Stickery etykiety na produktach:

stickery etykiety

sticker na wężyku

Wymiana wężyka jest konieczna przy zmianie zaworu na nieoryginalny ponieważ oryginalny wężyk posiada nietypowe uszczelnienie w miejscach montowania. Wystaje wewnętrzna rurka z zewnętrzną uszczelką, która albo słabo uszczelnia nieoryginalne zawory albo wcale nie daje się zamocować do niektórych zaworów napełniających.

Poniżej zdjęcia standardowego wężyka:

wężyk 30cm 3/8" na 3/8"wężyk 3/8" zbliżenie końcówki

Poniżej zdjęcia oryginalnego wężyka, którego końcówki zwykle nie pasują do standardowych zaworów napełniających:

Wężyk oryginalny grohewężyk oryginalny grohe zbliżenie na końcówkę

Zdjęcia oryginalnego zaworu napełniającego Grohe 3/8″, nr fabryczny: 37095000

zawór napełniający grohe

Na starym zaworze (po lewej) widać zamocowany szary plastikowy uchwyt. Przy montażu alternatywnego zaworu ten element jest niepotrzebny. Wężyk jest na tyle sztywny, że sam utrzymuje zawór w odpowiedniej pozycji.

Zdjęcie alternatywnego zaworu napełniającego:

zawór napełniający alcaplast

Zdjęcia oryginalnego zestawu:

stelaż grohe

stelaż grohe - oryginalny zawór napełniający

 

Zdjęcia z zamontowanym alternatywnym zaworem napełniającym:

stelaż grohe - otwieranie i zamykanie wody

stelaż grohe z zamontowanym alternatywnym zaworem napełnijącym

Zdjęcie z zamontowanym alternatywnym zaworem napełniającym i alternatywnym wężykiem:

Stelaż Grohe zawór napełniający zamiennik wężyk zamiennik

Ze względu na wygodę i estetykę na pewno warto montować stelaże podtynkowe. Stelaż umożliwia bezinwazyjny montaż podwieszanych toalet, bidetów. Takie konstrukcje stały się niezwykle popularne między innymi dlatego, że pozwalają na montaż toalet na dowolnej wysokości, zajmują mało miejsca, a ładnie oklejone ceramiką dodają uroku każdej łazience. Stelaże występują w wersji wysokiej i niskiej. W wysokich otwarta deska nie zakrywa przycisku do spłukiwania. Na rynku można też znaleźć stelaże do zabudowy ciężkiej. Są one nawet dwukrotnie tańsze ale wymagają bardzo pracochłonnego montażu. Po zamocowaniu, konieczne jest wykonanie obmurówki. Dla porównania stelaż do zabudowy lekkiej można obłożyć płytą karton gips i od razu obłożyć płytkami.

Szkoda, że zamienne oryginalne części do stelaży są niezwykle drogie. Ten post pokazuje, że warto szukać alternatywnych komponentów, które wcale jakością nie ustępują oryginałom. Trzeba tylko zwrócić uwagę na wymiary przyłączy. W tym przypadku było to 3/8″. W produktach innych firm mogą być np. 1/2″. Wszystkie te informacje powinny się znajdować w instrukcji stelaża. Stickery i etykiety na opakowaniach produktów również zawierają średnice rurek.

Comments are closed.